BİR SEVDADIR TÜRKÜ DİYENLER!

Bir Sevdadır Türkü Diyenler! Anadolu’ya aşık, bu toprağın değerlerine hayranlık duyan ve yaşarken yaşatmayı kendine misyon edinmiş Hasan Basri, 22 yıldır başarıyla sürdürdüğü programı “Türkü Diyenler” ile yüreklere dokunmaya devam ediyor.

Çok küçük yaşlarından itibaren mikrofonu eline alan Hasan Basri, bu toprağın mana ve değerlerini çağın getirdikleriyle harmanlayıp hayatına katan bir Anadolu insanı.

22 Yıldır Ekranların Ve Sanatçıların Vazgeçilmez Programı Türkü Diyenler

Başarılı yapımcı ve sunucu Hasan Basri’nin öncülüğünde 22 yıl önce 1995 yılında “Türkü Diyenler” yayın hayatına merhaba dedi. Gerek hayatını türkülere adamış sanatçılarımız, gerekse bu toprağın kültürüyle yoğrulmuş, yüreklerde yer etmiş farklı tarz müzik yapan sanatçılarımız “Türkü Diyenler” aracılığı ile türkülerimize ses oldular.

Hasan Basri, 22 yıl boyunca türkülerin dilinin konuşulduğu programında, eğlencenin yanı sıra hüznü, manayı yaşam felsefesini de içine alan sohbetlerle yüreklere dokunmaya devam ediyor.

Ekranların Fenomen Programı Anadolu Kültürünü Ve Unutulan Değerleri Ekrana Taşıyor

Hasan Basri, mana ve kültürümüze verdiği büyük önem ve başarısıyla “Türkü Diyenler” i yıllarca zirvede tutmayı başardı.
Hz. Mevlana’nın dediği gibi, “Yolumuzda riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var. Hep sevgi, hep gönül alış, hep aşk, hep huzur var burada.”
Türkü Diyenler, bu aşk ve gönül alışverişiyle 22 yılda birçok sanatçıyı izleyenleriyle buluşturdu. Müziğin birleştirici gücüyle toplumumuza birliği, beraberliği, hoşgörü ve sevgiyi aşıladı ve aşılamaya da devam ediyor.

Dile kolay 22 yıldır büyük beğeni kazanan ve her müzik tarzından sanatçılarımızın severek katıldığı “Türkü Diyenler” Hasan Basri’nin kendine has sunumuyla yine Olay Tv ekranlarından yüreklere ulaşacak.

Kültüre, Sanata Ve Manaya Gönül Verenlerin Buluşma Noktası
Bir Sevdadır Türkü Diyenler!

Türkü Diyenler, yıllardır kültüre, sanata ve manaya gönül verenlerin buluşma noktası olmaya devam ediyor. Programında usta sanatçılardan amatör seslere kadar herkese yer veren Hasan Basri, sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma öncü olmaya devam ediyor.

Hasan Basri, Anadolu’yu karış karış gezen, gezerken de unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi ve mekanlarımızı gün yüzüne çıkaran bir gönül adamı.

Kültüre ve manaya ömrünü adayan ve herkesin çok sevdiği Hasan Basri, programına konuk aldığı sanatçılarıyla birlikte doğaya, yarınlara iz bırakıyor. Hasan Basri’nin girişimi Orhangazi belediyesi ve Olay TV işbirliği ile Türkü Diyenler Hatıra Ormanı oluşturuldu. 22 yıldır yaptığı programda sanatçılarıyla birlikte gönüllere iz bırakan Hasan Basri, programının adını ve manasını, sanatçıları adına dikilen fidanlarla ölümsüzleştiriyor. Hatıra ormanının sanatçılar adına dikilen fidanları gün geçtikçe büyüyerek, bu toprakların manasını ve kültürünü gelecek nesile taşıyor.

Anadolu’ya kültürüne aşık bir insan olan Hasan Basri, 23, yılında da “Türkü Diyenler” ile türkülerin dilini konuşmaya ve anlatmaya devam edecek.

“Türkü Diyenler” Hasan Basri’nin sunumu ve sevilen sanatçıların katılımıyla 24 Eylülden itibaren her pazar saat 20:30’da Olay Tv ekranlarından sizlerle buluşarak, türkülerle yüreklerinize dokunacak…

YUKARI