23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

23 Nisan Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun bugünün küçükleri yarının büyükleri sevgili çocuklar. Bundan tam 99 yıl önce 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Millet Meclisi açılmış ve halkımız bu tarihte egemenliğini ilan etmiştir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924 yılında Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu özel günü ulusal bayram ilan etmiştir. Çocukları çok seven ve değer veren Atatürk, 1 yıl sonra 23 Nisan 1925 yılında bugünü aynı zamanda geleceğin büyükleri olacak olan çocuklara armağan etmiştir.

Dünya üzerinde çocuklara böyle özel bir gün armağan eden tek lider Atatürk, tek ulusta Türkiye’dir. 1979 yılında 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı uluslararası kutlanmaya başlamış ve tüm dünyada büyük değer görmüştür.

Vatanı Korumak Çocukları Korumakla Başlar
23 Nisan Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

Dünya üzerinde bir lider daha var mıdır acaba kendi ulusunun çocuklarını sevip, koruyup düşündüğü gibi tüm dünya çocukları içinde aynı şeyi hissetsin. Ayırım yapmadan herkese kucak açsın… Bir zamanlar bugünün büyükleri olan bizlerde sizler gibi çocuktuk. Atamızın bize armağanı olan 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı her yıl büyük bir coşku ve sevinçle kutladık. Yeri geldi okul bandosunda yerimizi aldık, marşlar söyledik, yeri geldi şiir okuduk. Şimdi büyüdük çocuk bayramını kutlamayı siz değerli çocuklarımıza bırakırken bizler, Ulusal Egemenlik Bayramımızı kutlamaya devam ediyoruz.

Her anımızda Türk olduğumuz için, Atatürk gibi bir öndere ve şanlı ejdadımıza sahip olduğumuz için gurur duymaya devam ediyoruz.

Siz sevgili çocuklarımız bizler için o kadar değerlisiniz ki bunu ifade etmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’ün birkaç hazine değerindeki sözlerini sizlerle paylaşarak ifade etmek istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini cumhuriyet çocuklarına emanet eden Ulu Önder Atatürk diyor ki: “Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”

“Çocuk yurdun temelidir.”

“Çocuk sevgisi bir ihtiyaçtır…”

Ve daha nice hazine değerindeki sözler Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylenmiştir. Değerli çocuklarımız bugün sizin gününüz. Gülün, eğlenin ve sizlere böyle cennet gibi bir vatan emanet eden Ulu Önderimiz Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi asla unutmayın. Daima aydınlık bir yolda onların izinden yürüyerek hayatınızın sonuna kadar bu uğurda mücadele edin. 23 Nisan Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum…

YUKARI