Hakkımızda

Hasan Basri Yapım olarak 22 yılı aşkın bir süredir bilgi, deneyim ve tecrübelerimizle  medya sektörünün önemli bir rolünü üstlenmeyi sürdürüyoruz. Müzik yapımcılığı, Televizyon yapımcılığı, organizasyon & menajerlik, sanatçı kariyer planlaması,  klip çekimi ve sosyal medya yönetimi alanlarında profesyonel olarak hizmet veriyoruz.

Toplumun Beğenisini Yakalayan Programlara İmza Atıyoruz

Televizyon ve Radyoda nitelikli, eğlenceli, anlam ve mana yüklü, toplumun beğenisini yakalayan müzik, kültür, sanat ve gezi programlarını hayata geçiriyoruz. Tecrübelerimizin bize verdiği güven ve bilgi ile  birçok televizyon kanalında izleyicinin beğeniyle izlediği programlar üretiyoruz. Bu toprağın kültürüne ve değerlerine hizmet eden televizyon programlarımız ile günümüzde bir çok program arasından sıyrılıyor ve uzun soluklu müzik eğlence programlarına başarıyla imza atıyoruz.

Yaptığımız programları severek izleyen, televizyon sıralamalarında programlarımızı üst sıralara taşıyan izleyicimiz ile birlikte yolumuza devam ediyoruz. Bir çok ulusal ve yerel kanallarda müzik programları yaparak televizyon yapımcılığı konusunda kendimizi sürekli geliştiriyor ve yenilikleri, teknolojik gelişmeleri projelerimize entegre ediyoruz.

İzleyicinin, imza attığımız her televizyon programını severek izlemesinde püf noktamız, İnsana verdiğimiz değer ve yayıncılığın  gerektirdiği sorumlulukları başarıyla yerine getirdiğimizdendir.

Türkiye’nin En Uzun Soluklu Programı Türkü Diyenler

Bunların arasından öne çıkan önemli yapımlarımızdan biri “Türkü Diyenler” isimli Türkiye’nin en uzun soluklu müzik eğlence programı. ”Türkü Diyenler” projesiyle 22 yıldır türküleri, en sevilen sanatçılar ve büyük ustalar ile birlikte televizyon ekranlarından yüreklere ulaştırıyoruz. Yola çıktığımız bu projede ilk günkü  çizgimizi bozmadan, müziğin birleştirici gücüyle toplumumuza birliği ve beraberliği, hoşgörüyü ve sevgiyi aşılamak amacıyla hiç durmadan çalışıyoruz.

Müzik Yapımcılığı

Müzik yapımcılığı konusunda uzun yıllardır edindiğimiz tüm bilgi ve tecrübeyi imza attığımız her işte en iyi şekilde yansıtıyoruz. Müzik dünyası ve bu toprağın en özel seslerinin dili oluyoruz. Müziğin insanlar üzerinde birleştirici gücü olduğuna inanıyor ve çalışmalarımıza bu şekilde yön veriyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en başarılı sanatçıları ile birlikte ses getiren projelere imza atıyoruz. Müzik sektörüne, bu toprağın en özel seslerini alanında usta isimlerle buluşturup albümler hazırlıyoruz.

Cumali Özkaya 

Bu konuda en son çalışmamız olan ”Cumali Özkaya” projesiyle türküler aracılığıyla gönüllere dokunuyoruz. Günümüzün dikkat çeken ismi durumuna getirdiğimiz Cumali Özkaya’nın müzik yapımcılığını üstlenerek bu toprakların kültürüne değer verdiğimizi, güncel vizyonumuzla gösteriyoruz. Yine yıllardır edindiğimiz tecrübe ile bu projede teknolojik ve görsel yeniliklerle, geçmişten günümüze müzik kültürünü harmanlıyoruz. Cumali Özkaya ile modern sanatçı akımının öncüsü olarak yeni değerler yaratıyoruz.

Hasan Basri Yapım Organizasyon & Menajerlik

Organizasyon & menajerlik konusunda Türkiye’nin en sevilen sanatçılarını müzik severler ile buluşturmak için alanında uzman, genç ve dinamik ekibimiz ile birlikte profesyonel çözümler üretiyoruz. Müziğin her türünde sevilen ve başarılı sanatçılar ile ülkemizde ve yurt dışında bir çok noktada konserler düzenliyoruz. Organizasyon & menajerlik işinde de Hasan Basri Yapım imzasıyla fark yaratıyoruz.

Başarısı tüm dünyaca bilinen ünlü tenor Hakan Aysev için de menajerlik çalışmaları yürütüyoruz. Sosyal sorumluluk bilincinde olarak sanatçılar ile birlikte düzenlediğimiz ücretsiz organizasyonlar ile de insanlara ve ülkemize değer veriyoruz. Ülkemizin birliğini beraberliğini korumak adına müziğin duygusunu, manasını kullanarak unutulan değerlerimizi hatırlatmak için durmaksızın çalışıyoruz.
Bazı Projelerimiz; Tenorca Türküler, Hakan Aysev ve Cumali Özkaya,

Toprağın Sesi; Umut Akyürek ve Cumali Özkaya.

Sanatçı Kariyer Planlaması

Yeteneğine, becerisine ve ilgisine inandığımız isimler için sanatçı kariyer planlaması yapıyoruz. Bu sayede Türkiye’ye bir çok ünlü ismi doğru bir şekilde kazandırıyor ve kazandırmaya da devam ediyoruz.

Sanatçı kariyer planlaması yanlış bir şekilde yapıldığı takdirde geçmişte de bir çok örneği olduğu gibi büyük başarısızlıklar ile karşılaşılıyor. Hasan Basri Yapım olarak yılların verdiği bilgi ve tecrübeyi bu işe aktardığımız için bir çok ünlü ismi Türkiye’ye kazandırdığımızı görüyoruz. Sanatçılarımıza değer veriyor ve doğru bir ekip çalışması ile kariyerlerinde belirlenen hedefe ulaştırıyoruz.

Klip Çekimi

Hasan Basri Yapım olarak yapımcılığını üstlendiğimiz sanatçılarımıza albümlerindeki eserler için klip çekimleri yapıyoruz. Klip çekimi konusunda ekibimizde yer alan tanınmış yönetmen ve teknik kadro ile birlikte çalışıyoruz. Günümüz teknolojisinin ulaştığı noktayı en iyi şekilde kullanarak profesyonel ekipman ve teknolojik yenilikleri tüm çalışmalarımızda aktif olarak kullanıyoruz.

Dijital Reklam

İletişimin hızla gelişerek değiştiği günümüzde dijital platformlar birçok alanda öne geçmektedir. Yayıncılıkta giderek dijital alana kaymakta ve internet yayıncılığı reklam verenlerin hedefi haline gelmektedir.
Hasan Basri Yapım’ın Moon Workshop isimli şirketi ile her alanda günümüzün reklam politikasını benimseyerek stratejiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda gerek bünyemizde bulunan sanatçılarımız, gerekse firmalar ve belediyeler için Google partner ajansı olarak Google ve Youtube’de stratejik reklam planlamaları yapıyoruz.
Böylece tüm ihtiyaçlarınıza uygun ve hızlı çözümler üreterek sizleri en iyilerin arasına taşıyoruz.
Hasan Basri Yapım’ın kalitesi, özgün fikirleri,  vizyonu ve fark yaratan projeleri, sizlerin rakipleriniz içerisinde güçlü, kalıcı ve önde olmanızı sağlıyor.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi konusunda özel olarak stratejiler geliştiriyor ve uyguluyoruz. Sosyal medya yönetiminin yapı taşları; yayınlamak, dinlemek, konuşmak ve raporlamak konusunda ekip çalışması yaparak başarıya ulaşıyor ve ulaştırıyoruz. Bu alanda oluşturmuş olduğumuz özel ekibimiz ile detaylı analizler sonucu bir çalışma planı oluşturuyoruz. Sosyal medya üzerinde yayınlanacak içerikleri, tasarımından raporlamaya kadar tüm süreçleri doğru stratejilerle ilerletiyoruz ve her iş için özgün çözümler üretiyoruz. Başarının sadece dürüst bir şekilde çalışarak geleceğini ilke edinen ekibimiz ile dokunduğumuz her işte çizgiyi daima yukarıda tutuyoruz.

Hasan Basri Yapım olarak medya sektörünün bir çok alanında imza attığımız başarılı projeler geçmişimizi, bize güvenen her insan ise geleceğimizi oluşturuyor.

YUKARI